kolumny aktywne

Mocne brzmienie - dobra jakość dźwięku
Jak podłączyć system multiroom?

Coraz częściej w jednym domu mamy kilka telewizorów, w różnych pomieszczeniach. Z jednej strony zrozumiałym jest, że nie chcemy podpisywać kilku różnych umów, które pozwalałyby nam na korzystanie z oferty telewizyjnej, z drugiej nie chcemy wszyscy oglądać tego samego, bo przecież nie po to, każdy ma swój telewizor w swoim pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj system multiroom, który pozwala oglądać telewizję w kilku pomieszczeniach i to w taki sposób, aby na każdym telewizorze leciało coś innego.

Jak to działa?

Warto wiedzieć, że działanie systemu multiroom jest niezwykle proste. Po prostu do jednej anteny podłączamy kilka odbiorników. Dzięki temu mamy podpisaną jedną umowę, płacimy jedną stałą cenę za możliwość korzystania z telewizji, a dodatkowo nie musimy się martwić tym, gdzie podłączymy kolejne anteny, które byłyby potrzebne w innym wypadku.

Ważne jest to, że do gniazdka antenowego podłączamy odbiornik, dzięki któremu w naszym domu powstanie sieć multiroom. I każdy z telewizorów podłączamy właśnie do tej sieci, dzięki czemu każdy na swoim urządzeniu może oglądać to, na co akurat ma ochotę.

To nic trudnego

Musimy mieć świadomość, że podłączenie takiego systemu multiroom nie jest skomplikowane, a jednocześnie daje nam niesamowite możliwości jeśli chodzi o wygodę korzystania z telewizorów, które znajdują się w różnych pomieszczeniach.

Co więcej, nie wiąże się on również z dużymi kosztami, ponieważ mamy jedną umowę, a możliwość korzystania z takiego rozwiązania, to tylko kilkanaście złotych dodatkowo w każdym miesiącu. Nie mniej, są to koszty niewielkie, które z pewnością warto ponieść, jeśli chcemy mieć pewność, że każdy będzie mógł oglądać to, na co ma największą ochotę.
Warto zobaczyć jak działa system multiroom, w jaki sposób jest podłączany i zastanowić się, czy również dla nas nie będzie to najlepszą propozycją.

Możliwości mamy tutaj sporo, bo kosztuje to niewiele, a jednocześnie znacznie może nam ułatwić podłączenie kilku telewizorów.