kolumny aktywne

Mocne brzmienie - dobra jakość dźwięku
Radio cyfrowe vs. analogowe. Które wybrać?

Jeżeli lubimy spędzać czas na słuchaniu muzyki, to z pewnością zależy nam na tym, aby korzystać z odbiornika jak najlepszej jakości. Dlatego też wielu ludzi zastanawia się czy lepsze jest radio cyfrowe czy jednak powinni zostać przy radiu analogowym, które przecież znane jest od lat.

Jakie są różnice?

Zanim przejdziemy do zakupu konkretnego radia, powinniśmy najpierw sprawdzić jakie są różnice między nimi. To oznacza, że warto mieć świadomość, że w przypadku radia cyfrowego możemy liczyć na lepszą jakość odbioru.

Nie będziemy musieli się tutaj martwić żadnymi szumami czy zakłóceniami, które mogłyby nam odbierać radość ze słuchania ulubionej muzyki. Dodatkowo łatwiej będzie nam znaleźć ulubioną stację, ponieważ nie trzeba jej wyszukiwać po częstotliwości nadawania, jak ma to miejsce w przypadku radia analogowego, ale wyszukujemy je po nazwie. Warto także powiedzieć, że jeśli chodzi o możliwość wyboru pomiędzy różnymi modelami, to znacznie większy będzie on w przypadku radia cyfrowego. Co więcej, dzięki technologii cyfrowej nawet lokalne radiostacje mają zasięg ogólnopolski, a to oznacza, że nie jesteśmy tutaj już tak mocno ograniczeni co do stacji, które chcemy słuchać.

Po co się ograniczać?

Może się okazać, że nie będziemy słyszeć żadnych szumów i zakłóceń w radiu analogowym, a nawet nie będziemy wychwytywali różnicy w brzmieniu, jakie oferuje nam to radio, w porównaniu z radiem cyfrowym. Jednak nawet jeśli nie słyszymy tej różnicy, to i tak warto się zastanowić nad zakupem radia cyfrowego, bo będziemy tutaj mieli znacznie większy wybór jeśli chodzi o ilość stacji radiowych, które będziemy mogli słuchać. Nie mówiąc o tym, że cyfryzacja postępuje bardzo szybko, a to oznacza, że za jakiś czas możemy mieć problem, aby słuchać ulubionej stacji poprzez radio analogowe. Warto zobaczyć jaka jest różnica między radiem cyfrowym i analogowym, a następnie zastanowić się, które z nich powinno pojawić się w naszym domu.