kolumny aktywne

Mocne brzmienie - dobra jakość dźwięku
Jaki wybrać mikrofon studyjny do wokalu?

Nagrywając utwory, chcemy mieć pewność, że dźwięk będzie czysty, pozbawiony wszelkiego rodzaju zakłóceń, a jednocześnie też pozwoli nam nagrać wszystkie dźwięki na jakich nam zależało. To też oznacza, że niezwykle ważne jest to, jaki mikrofon studyjny do wokalu wybierzemy. Dlatego też warto wiedzieć, że proponowane mogą nam być różne modele, a to oznacza, że powinniśmy je dokładnie między sobą porównać, żeby wybrać taki, który faktycznie będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając mikrofon studyjny do wokalu, powinniśmy wybierać taki, który jest oferowany w wyższej jakości, bo wówczas będziemy mieli pewność, że zostaną wyeliminowane wszelkie szumy, które mogłyby zniszczyć efekt końcowy, jaki chcemy uzyskać. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że jeśli uda nam się maksymalnie wyeliminować takie szumy, to dźwięk będzie nie tylko czysty, ale również nie będziemy musieli się martwić, że pojawią się na nim jakieś przekształcenia, których nie da się w żaden inny sposób wyeliminować.

Co jeszcze brać pod uwagę?

Ważne przy wyborze takiego mikrofonu studyjnego do wokalu jest to, abyśmy wybrali mikrofon z dużą membraną. Dzięki temu zyskamy pewność, że poszczególne dźwięki będą brzmiały naturalnie i nie będą zniekształcone. Co więcej, również duża membrana przekłada się na mniejszą ilość szumów i czystszy dźwięk, a przecież właśnie na tym powinno nam zależeć. Trzeba tutaj również podkreślić, że powinniśmy tutaj wybierać również takie mikrofony, które są w stanie obsłużyć zarówno wysokie, jak i niskie tony, co oznacza, że będziemy mieli większe możliwości podczas nagrywania naszego utworu. Kiedy wybieramy odpowiedni dla siebie mikrofon studyjny, powinniśmy również przyjrzeć się temu jak wyprofilowany jest jego uchwyt.

Chodzi o to, aby wygodnie było nam go trzymać i żeby posiadał on zabezpieczenia przeciwwstrząsowe, tak aby mieć pewność, że nic nie będzie zakłócało nagranych dźwięków, bo takie mikrofony są niezwykle czułe i wychwytują dźwięki, których nawet nasze ucho nie wyłapuje.