kolumny aktywne

Mocne brzmienie - dobra jakość dźwięku
Jak przedłużyć przewody głośnikowe?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przewody, które stosujemy przy naszym systemie audio będą miały wpływ na jakość dźwięku, który będzie do nas docierał. Dlatego też niezwykle ważne jest to, aby były one jak najlepszej jakości, wykonane z dobrej jakości materiałów. Dodatkowo powinny być również odpowiedniej długości, tak abyśmy nie musieli już nic z nimi robić, tylko od razu je podłączyć i z nich korzystać. Jednak czasami tak się nie da i okazuje się, że nasz kabel jest za krótki. Wówczas powinniśmy się dokładnie zastanowić co należy zrobić. Czy chcemy wymienić go na dłuższy czy jednak chcemy przedłużyć przewody głośnikowe, aby bez problemów sięgały tam, gdzie powinny.

Jednak przedłużamy?

Wybór nowego przewodu o odpowiedniej długości byłby niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wówczas mielibyśmy pewność, że nic nie stracimy na brzmieniu muzyki.

Jeśli jednak mimo wszystko zdecydowaliśmy się na przedłużenie przewodów głośnikowych, to warto wiedzieć, w jaki sposób to zrobić, aby wszystko działało tak jak powinno i jednocześnie, żeby dźwięk nadal był zachowany na odpowiednim poziomie. To oznacza, że do lutowania ze sobą końcówek takich przewodów powinniśmy zastosować cynę, która dodatkowo będzie wymieszana z odrobiną srebra. To dlatego, że srebro zapewni nam lepsze przewodzenie, a więc będziemy mieli zachowany dźwięk o odpowiedniej jakości.

Co jeszcze możemy zastosować?

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie miedzianych tulei, które nakłada się na kabel i następnie się je zaciska. Jeszcze innym sposobem na przedłużenie przewodów głośnikowych może być zaizolowanie ich specjalną taśmą, albo możemy najpierw założyć plastikowe tuleje, które podgrzewa się zapalniczką, aby stworzyć odpowiednią izolację. Możliwości na przedłużenie przewodów jest wiele, dlatego warto się zastanowić, który ze sposobów będzie najlepszy w naszym przypadku. Nie mniej warto się zastanowić czy w ogóle chcemy przedłużać taki przewód, czy nie będzie jednak lepiej, jeśli zdecydujemy się na zakup nowego, o odpowiedniej długości.