kolumny aktywne

Mocne brzmienie - dobra jakość dźwięku
Głośniki niskotonowe vs. wysokotonowe vs. średniotonowe – Które wybrać?

Warto wiedzieć, że w ofercie mamy różne rodzaje głośników, a to oznacza, że zanim przejdziemy do ich zakupu, powinniśmy się najpierw zastanowić, które z nich najlepiej będą spełniały nasze oczekiwania. Z jednej strony oferowane są nam głośniki niskotonowe, ale mamy również propozycję na głośniki średniotonowe i wysokotonowe. Warto więc sprawdzić czym różnią się dźwięki, które się wydobywają z takich głośników, abyśmy mogli określić, które z nich powinniśmy wybrać.

Na co możemy liczyć?

Jeśli chodzi o głośniki niskotonowe to musimy mieć świadomość, że obsługują one niski zakres częstotliwości. Wybierając tego typu głośniki będziemy mieli pewność, że obsługują one dźwięki basowe, a więc jeśli zależy nam na tym, by tego typu nuty wychwytywać w naszych ulubionych utworach, to z pewnością powinniśmy rozważyć zakup głośników niskotonowych. Do wyboru mamy również głośniki wysokotonowe, które pozwolą nam wychwycić wokal, jak i większość instrumentów, które pojawiają się w naszych ulubionych utworach.

To oznacza, że cieszyć będziemy mogli się każdym dźwiękiem, który pojawia się w naszych ulubionych piosenkach.

Średnie tony i nie tylko

Do wyboru będziemy mieli również głośniki średniotonowe, a więc będziemy mogli wychwytywać dźwięki pomiędzy tymi niskimi i wysokimi. Nie mniej warto wiedzieć, że z jednej strony możemy kupić modele, które będą nastawione na odtwarzanie przede wszystkim jednego tonu, ale możemy się też zdecydować na takie, które będą łączyły w sobie możliwość odtwarzania różnych dźwięków.

Nie mniej musimy wówczas pamiętać, że będą one droższe, ale warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę i zastanowić się, czy nie będzie ono dla nas najlepsze. Koniecznie zobaczmy czym różnią się między sobą poszczególne głośniki i zastanówmy się, które z nich okażą się być dla nas najlepszą opcją. Może się wówczas okazać, że jednak ważniejsze będą dla nas basy i zdecydujemy się na głośniki niskotonowe, albo wręcz odwrotnie, jednak wybierzemy te wysokotonowe.